Meritum Bank – Lokata Extra 3,7 % w skali roku, a może 5 %?

Lokata Extra na 3,7 % w Meritum Bank

Meritum Bank poleca swoje lokaty z nowymi wysokimi oprocentowaniami. Wprowadza do oferty Lokatę Extra 3,4% na 6 miesięcy, Lokatę Extra 3,5% na 3 miesiące, oraz swoją najnowszą wersję lokaty na 4 miesiące z oprocentowaniem 3,7% w skali roku.

Lokata Extra na 3, 4 oraz 6 miesięcy, możemy założyć tylko na nowe środki (nadwyżkę ponad stan na 30.11.2014) oraz także dla środków pochodzących z rachunków terminowych lokat oszczędnościowych zapadających w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. To dosyć ważne ograniczenie ponieważ w przypadku negatywnej weryfikacji tego warunku przez bank lokata będzie oprocentowana tylko na 1,4 %.

Lokata Extra parametry:

 • Oprocentowanie: stałe 3,7% w skali roku*
 • Okres lokaty: 4 miesiące
 • Minimalna kwota: 1000 zł
 • Maksymalna kwota: brak limitu
 • 100% online. Bez konieczności otwierania konta

Jak założyć lokatę?

Lokatę Extra możemy założyć, bez wychodzenia z domu, w 100% przez Internet, składając wniosek internetowy na stronie Meritum. Podczas składania wniosku podajemy w nim między innymi numer konta z jakiego zostanie zasilona lokata i jednocześnie, na który bank zwróci nam pieniądze po zakończeniu lokaty. Na podany przez nas adres email przyjedzie potwierdzenie złożenia wniosku, wraz z numerem na który należy dokonać wpłaty. Na zasilenie rachunku lokaty mamy 5 dni od daty wysłania wniosku.

Promocyjną lokatę można założyć tylko do 23 grudnia 2014 r.

Lokata Extra oraz wszystkie środki gromadzone w Meritum Bank objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Według mnie jest to doskonała oferta dla tych, którzy nie chcą wiązać się z kolejnym bankiem umową o rachunek osobisty!

A może Lokata Start 5%?

Oprócz opisanych powyżej lokat, bank Meritum cały czas oferuję dla swoich nowych klientów Lokatę Start na 5 % w skali roku, którą również otworzysz 100% online bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że otworzysz Proste Konto Osobiste, zalogujesz się do bankowości internetowej i wybierzesz Lokatę Start w zakładce „Lokaty”

 • zakładasz w ciągu miesiąca od otwarcia Prostego Konta Osobistego
 • wpłacasz od 1000 zł do 10 000 zł
 • po 2 miesiącach pieniądze wraz z odsetkami wracają na Twoje konto w Meritum

Konto Osobiste

Proste Konto Osobiste to bezwarunkowe 0 zł za:

 • otwarcie i prowadzenie konta, bez wymaganych wpłat minimalnych,
 • wydanie i obsługę karty debetowej,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe(nie dotyczy przelewów natychmiastowych)

Otwórz Konto Osobiste oraz Lokatę Start na 5% w skali roku już teraz!

Konto wydaje się być bardzo dobrą ofertą biorąc pod uwagę, że Meritum Bank to przodownik w ofertach oszczędnościowych. Wiele osób wybiera konto osobiste właśnie w tych bankach które posiadają możliwość lokowania oszczędności na dobrych warunkach. Tak właśnie jest w Meritum Bank.

 

*Oprocentowanie dla produktu Lokata Extra 4M 3,70% 3M 3,50% i 6M 3,40% w skali roku obowiązuje dla środków stanowiących nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień 30 listopada 2014 r. (tj. na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych niezależnie od tego czy są prowadzone jako rachunki wspólne czy indywidualne) oraz dla środków pochodzących z rachunków terminowych lokat oszczędnościowych zapadających w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. W przypadku gdy środki pieniężne wpłacone na Lokatę Extra nie będą stanowiły na dzień 30 listopada 2014 roku nadwyżki nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanych przez Klienta w Banku lub nie będą pochodziły z rachunków terminowych lokat oszczędnościowych zapadających w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r , środki pieniężne zdeponowane na Lokacie Extra będą oprocentowane według stawki 1,40% w skali roku. Bank dokona analizy nadwyżki środków pieniężnych złotowych zdeponowanych przez Klienta po upływie 21 dni od daty wpłacenia środków przeznaczonych na założenie Lokaty Extra (zawarcie umowy lokaty); najpóźniej w następnym dniu roboczym po zmianie oprocentowania Lokaty, potwierdzenie zmiany oprocentowania widoczne będzie w Systemie Bankowości Elektronicznej.