Najlepsze lokaty bankowe czerwiec 2015

Utrzymujące się od trzech miesięcy na tym samym poziomie stopy procentowe NBP powodują stagnację na rynku depozytów. Trudno doszukiwać się podwyżek oprocentowania. Wręcz przeciwnie, niektóre bestsellery zaliczyły spadki.

Liderem według nas nadal jest Deutsche Bank ze swoją dbLok@tą. Niestety aby uzyskać obiecane 5% (dla kwoty maksymalnej 10 tys. zł) konieczne jest założenie rachunku osobistego. Czas trwania lokaty to 2 miesiące.

>> dbLok@ta (5%)

Mniej o jeden punkt procentowy dostaniemy zakładając Lokatę Happy w Idea Bank. Czas trwania lokaty wynosi 3 miesiące i dodatkowo nie trzeba zakładać żadnego rachunku bankowego. Składamy tylko wniosek online i przelewamy środki.

>> Lokata Happy (4%)

4% oferuje również Meritum Bank na Lokacie Start (przez 2 miesiące, obowiązkowe jest założenie konta) oraz Smart Bank na Smart Lokacie (na 1 lub 2 miesiące, bez zakładania konta). Możemy również skorzystać z 3-miesięcznej wersji Smart Lokaty, ale wtedy oprocentowanie spada do 3,75%.

>> Lokata Start (4%)
>> Smart Lokata na powitanie (2,66 – 3,85%)

Dobre 3,5% otrzymamy w Getin Online z Lokatą na Start. Ulokujemy tu do 10 tys. złotych na 2 miesiące, ale również bez zakładania konta.

>> Lokata Start (3,5%)

Gdy mamy już konto lub zdecydujemy się na jego założenie, to warto pamiętać o ciągle aktualnej ofercie Lokaty Mobilnej. Tu również ulokujemy do 10 tys. złotych na 2 miesiące.

3,25% i 140 zł premii ale tylko do 11 czerwca!

Najlepszą opcją jest w tej chwili lokata Plan Depozytowy Toyota Bank. Zgarniemy tu 3,25% dla maksymalnie 49 tys. złotych. Aby jednak znacznie zwiększyć oprocentowanie możemy skorzystać ze specjalnej oferty promocyjnej. Do 11 czerwca składając specjalny wniosek o lokatę możemy zgarnąć aż 140 zł premii! Ale trzeba założyć konto, które może kosztować 2,49 zł miesięcznie. Nawet odliczając opłaty ciągle mamy ok 120 zł premii oraz 3,25% na lokacie. Więcej w osobnym wpisie.

>> Plan Depozytowy (3,5%) + 140 zł!
>> Plan Depozytowy (3,5%)

Inne dobre opcje to Lokata mobilna w Raiffeisen Polbank (3,25% na 3 miesiące, wymaga konta osobistego), Lokata mobilna w Millennium (3,25% na 3 miesiące, wymaga konta osobistego) i energoLokata 3M Plus w neoBanku (3,2% na 3 miesiące, dla nowych klientów).

>> Lokata Mobilna Raiffeisen Polbank (3,25%)
>>Lokata Mobilna Bank Millennium (3,25%)
>> energoLokata 3M Plus (3,2%)

Jeśli jednak nie chcemy zakładać kolejnego konta osobistego po to, aby móc skorzystać z lokaty, to warto się zastanowić nad założeniem rachunku oszczędnościowego. Polecamy konto oszczędnościowe BGŻOptima, na którym uzyskamy 3% dla kwoty maksymalnej 100 tys. złotych. To dość dużo, dlatego możemy wrzucić tam całe nasze oszczędności i zapomnieć o nich do 28 lipca (wtedy bank prawdopodobnie poda informację o nowym oprocentowaniu, być może identycznym). Warto dodać, że zakładając konto oszczędnościowe w BGŻOptima możemy również założyć 3-miesięczną Lokatę Bezkarną (nie tracimy odsetek w momencie zerwania) oprocentowaną 3,2% w skali roku dla kwoty do 100 tys. złotych.  Serdecznie polecamy.

>> Konto oszczędnościowe (3%) + Lokata Bezkarna (3,2%)

Polub stronę UWAGAokazja.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach

Prześwietlamy najlepsze promocje bankowe, konta i lokaty bankowe.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi okazjami!