BGŻ Optima: najlepsze konto oszczędnościowe z 2,6% i 3,2% na lokacie!

Pojawiła się nowa tabela oprocentowania w BGŻOptima, teraz bank na najlepszym koncie oszczędnościowym na rynku oferuje nowe oprocentowanie 2,6% w skali roku.

bgzoptima najlepsze konto oszczednosciowe 2,6

 

Nowością jest możliwość wpłacenia większej kwoty. Warunkiem otrzymania tak wysokiego oprocentowania jest niezmiennie wpłacenie nowych środków. Wymóg ten bez problemu spełnią nowi klienci, którzy zdecydują się na otwarcie 3 miesięcznej Lokaty Bezkarnej. Jej oprocentowanie to bardzo dobre – 3,2% w skali roku.

Do tej pory oprocentowanie na  najlepszym koncie oszczędnościowym w BGŻ Optima wynosiło 2,7% w skali roku dla nowych środków w kwocie do 100 000 zł.  Według nowych warunków oprocentowanie wynosi 2,6% w skali roku. Za to można wpłacić na konto większą kwotę – do 150 000 zł. Stawka oprocentowania gwarantowana jest do 14.07.2016 r.

Pamiętajmy, że mamy dostęp do środków w każdej chwili i możliwość wypłaty pieniędzy np. w sytuacji pojawienia się jakiejkolwiek promocji lokat w innym banku. To ogromna zaleta kont oszczędnościowych.

Stawka 2,6% w skali roku dla kwoty do 150 000 zł obowiązuje zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Kluczowe jest bowiem wpłacenie „nowych środków”. Bank definiuje „nowe środki” w następujący sposób:

„Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego, wg stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji (od 8 kwietnia 2016 r. do 14 lipca 2016 r.), gdzie:
– przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 5 kwietnia 2016 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 5 kwietnia 2016 r. – Saldo początkowe przyjmuje wartość 0,00 zł;
– przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym wg stanu na koniec każdego dnia w ‚Okresie Promocji’.”

Zarówno osoba, która dopiero teraz założy konto oszczędnościowe, jak i obecny klient, który na dzień 05.04.2016 r. w BGŻ Optima miał 0 zł na rachunkach, śmiało mogą wpłacać środki. Wpłata lub wpłaty będą objęte promocyjną stawką 2,6% w skali roku. Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana dla tych, którzy środki w BGŻ Optima posiadali w dniu 5.04.2016 r. Jeśli był to np. 1 000 zł to aby uzyskać 2,6% musisz środki te utrzymywać – już na niższym oprocentowaniu standardowym (1,5% w skali roku gdy suma środków na rachunku głównym to mniej niż 150 000 zł i 1,8% gdy suma ta jest wyższa od 150 000 zł), a dopiero nowe wpłaty załapią się na stawkę 2,6% w skali roku.

Darmowe najlepsze konto oszczędnościowe w BGŻ Optima

Kilka informacji dla tych, którzy dopiero zamierzają je otworzyć. Otwarcie i prowadzenie konta jest za 0 zł bez żadnych warunków do spełnienia. Bank nie pobiera też żadnych opłat za przelewy przychodzące, jak i wychodzące. Bez względu na liczbę takich zleceń przelewu.

Lokata Bezkarna – dla nowych i powracających klientów BGŻ Optima

Jeśli chcecie zostać klientem banku BGŻ Optima to dobrze jest rozpocząć od otwarcia Lokaty Bezkarnej (powitalnej), z której mogą skorzystać nowi klienci, jak i powracający (czyli tacy, którzy nie mają konta oszczędnościowego w BGŻ Optima co najmniej od 12 miesięcy).

Posiadanie konta w BGŻ BNP Paribas nie dyskwalifikuje was z możliwości skorzystania z oferty. BGŻ Optima jest traktowany jako odrębny bank i bez problemu spełnicie warunek bycia „nowym klientem”.

Lokata Bezkarna to depozyt 3-miesięczny dający możliwość ulokowania od 1 000 do 100 000 zł. Stałe oprocentowanie wynosi w tym przypadku 3,2% w skali roku. Można zerwać lokatę w dowolnym momencie jej trwania. Nie stracicie wówczas odsetek – zostaną one naliczone proporcjonalnie do liczby dni, przez które depozyt był utrzymywany i według stawki podstawowej, a więc 3,2% w skali roku.

Wniosek o Lokatę Bezkarną złożycie on-line, a umowę zawrzecie przelewem. Przelew aktywacyjny należy go wykonać z własnego konta w innym banku, tak by dane (imię, nazwisko, adres) pojawiające się przy przelewie zasilającym otwieraną lokatę zgadzały się z danymi podanymi we wniosku. Wszystko zajmuje najwyżej 5 minut!Wraz z Lokatą Bezkarną otwierane jest – wspomniane wcześniej – konto oszczędnościowe, które służy obsłudze lokaty, jak również lokowaniu dodatkowych oszczędności.

Zostań klientem BGŻ Optima – złóż wniosek o Lokatę Bezkarną 3,2%

Polub stronę UWAGAokazja.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach