Oszczędzasz na koncie w BGŻOptima? Warto teraz wycofać swoje środki

Przypominamy. Jeżeli posiadacie środki na koncie oszczędnościowym w BGŻOptima to warto je teraz na wycofać! 

Otóż tylko do jutra 24 .09.2015 roku obowiązuje promocyjne oprocentowanie 2,8% w skali roku.

Bank cyklicznie, od wielu miesięcy po zakończeniu obowiązywania promocyjnego oprocentowania praktycznie od razu wypuszczał nową promocję ale tylko dla nowych środków na dzień zakończenia poprzedniej promocji. Stąd nasza rada aby najpóźniej do jutra (24 września 2015 r.) do godz. 16:30 wycofać środki z konta po to, aby po dwóch dniach można było je przelać z powrotem jako nowe środki i znów korzystać z promocyjnego oprocentowania.

Na wypłacenie środków pozostało:

 

  • Ryszard

    Uwaga !!! Bank zmienił strategię, pewnie zorientował się że ludzie „przepompowują” środki dzień przed upływem terminu promocji do innych banków, a po wprowadzeniu analogicznej promocji w nowym okresie, wracają z tymi środkami (jako tzw ‚nowymi środkami’) korzystając z nowej promocji w kolejnym okresie.
    Zwróćcie uwagę że nowymi środkami już nie są środki z salda dzień przed (D-1), tylko badane jest saldo (D-11). Czyli w bieżącym (aktualnym) przypadku badane jest saldo na dzień 14.09.2015 – zapobiega to wcześniej opisanym ‚praktykom’. W myśl nowego regulaminu tak „przepompowane” środki wg nowej definicji nie są już ‚nowe’ i w związku z tym są oprocentowane (jak się domyślam) wg standardowej stopy procentowej czyli obecnie 1,5% !!!

  • Potwierdzamy. Bank zmienił taktykę! Tym razem nowe środki liczone są na jako saldo na dzień 14.09.2015 roku.